۷ راز میگوکبابی

میگو کبابی

۷ راز میگوکبابی

میگو از جمله غذاهای دریایی و تا حدودی گران است ولی هر چند وقت یکبار خوردن آن به خانواده های ایرانی به خصوص در فصل زمستان توصیه می شود. بیشتر وقت ها این ماده غذایی به صورت سرخ شده یا سوخاری تهیه می شود اما مردم برخی کشورها در کباب کردن آن مهارت ویژه ای دارند، به خصوص مردم کشورهای تایلند و ایتالیا. هنگام کباب کردن میگو باید نکته های مختلفی را مدنظر قرار داد که مهم ترین آنها عبارتند از:

۱. میگویی که برای کباب کردن استفاده می کنید باید درشت باشد زیرا میگوهای ریز حین پختن خشک و سفت می شوند بنابراین میگوهای ریزتر برای سرخ کردن و میگوهای درشت برای کباب کردن مناسب هستند.

۲. هنگام خرید میگو دقت کنید اگر میگوهای مورد نظرتان دارای سر هستند، سرشان بوی نامطبوعی ندهد. در ضمن، میگو ها سفت باشند و بافت ارتجاعی نیز داشته باشند.

۳. برای کباب کردن میگو می توانید آنها را در تابه های چدنی و در میان سیخ های چوبی قرار دهید یا اینکه از سیخ های نازک فلزی استفاده و آنها را روی منقل یا باربیکیو کباب کنید.

۴. اگر میگو را روی منقل کباب می کنید، باید آتش یکنواخت باشد و سیخ های میگو حداقل ۲ سانتی متر از آتش فاصله داشته باشند.

۵. از قرار دادن طولانی مدت میگو ها روی آتش خودداری کنید زیرا حرارت بیش از حد، باعث سفت شدن میگوها خواهد شد. یادتان باشد نشانه پخته شدن میگو، حلقه شدن آن بر اثر حرارت است بنابراین به محض حلقه شدن میگو ها، آنها را از روی آتش بردارید.

۶. میگوی کبابی را به اندازه مصرف هر وعده، مزه دار کنید زیرا گرم کردن دوباره آن طعم مناسبی برای این غذا ایجاد نخواهد کرد و دلچسب نخواهد بود.

۷. وقتی میگوها کباب شدند، روی سیخ های داغ کمی آب پرتقال ترش یا آب نارنج بریزید و بعد آن را سرو کنید. به این ترتیب طعم غذایتان منحصر بفرد خواهد شد.