طرز تهیه تمپورای میگو

میگو

Print
میگو

طرز تهیه تمپورای میگو


  • زمان آماده کردن: 15 دقیقه
  • زمان طبخ: 15 دقیقه
  • زمان کل: 30 دقیقه

یکی از معمول ترین غذاها در آشپزی ژاپنی است. در خارج از ژاپن تمپورا یکی از نمادهای غذاهای ژاپنی به شمار می آید. میگوها ایتدا در داخل مایعی از تخم مرغ و آرد فرو برده شده و سپس در روغن داغ و فراوان سرخ می شود. برای چاشنی از سس سویا استفاده می شود.


مواد لازم

  • 1/4 قاشق چایخوری نمک ((برای تهیه خمیر تمپورا))
  • 1 عدد زرده تخم مرغ ((برای تهیه خمیر تمپورا))
  • 1/4 قاشق چایخوری بیکینگ پودر ((برای تهیه خمیر تمپورا))

دستور طبخ

میگو ها را تمیز کنید و سپس میگو را به صورت صاف در آورده و با کارد شیار هایی روی شکم آن ایجاد کنید و مراقب باشید قطع نکنید . با این شیار ها میگو از خمیدگی بیرون آمده و صاف خواهد شد.

طرز تهیه خمیر تمپورا:

برای تهیه خمیر , بکینگ پودر و نمک و آرد را مخلوط کرده و سپس الک کنید و داخل کاسه بریزید. زرده را با همزن بزنید و سپس آب یخ و دو قطعه یخ به آن اضافه کنید . این به منظور ایجاد برودت زیاد در خمیر انجام میشود که در حالت پفکی میگو و تمپورا تاثیر زیادی دارد . زیرا با شوک حرارتی که در میگوی خمیرپوش که دمای پایینی دارد , ایجاد میشود یک تمپورای کریسپی و کرانچی به عبارتی دیگر ترد و پفکی و خوش ریختی خواهید داشتاکنون مایه تخم مرغی را با آرد کم کم مخلوط کنید این مایه نباید کاملا همزده شود و یا یکدست شود . مانند مایه کیک اسفنجی باید حباب های اکسیژن داخلش باقی بماند و گلوتن یا حالت چسبناک خمیر تشکیل نشود.

در انجام این مراحل باید کمی تعجیل کرد . میگو ها باید کاملا خشک باشند . اکنون نشاسته ذرت را یا الک روی میگوها بپاشید.

میگوها را چند مرتبه داخل خمیر آغشته کرده اگر لازم بود مجددا نشاسته بپاشید و مجددا داخل خمیر فرو کنید . یعنی دو یا سه بار میگو را پوشش دهید.

روغن را داخل ظرفی پر کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا داغ شود. برای اینکه مطمئن شوید که روغن به درجه مناسب حدود ۱۷۰ درجه رسیده و میتوانید میگو ها را خوب سرخ کنید یک یا دو سیخ چوبی را داخل روغن کنید اگر اطرافش حباب ظاهر شد روغن آماده است.

اکنون به مدت دو تا سه دقیقه میگو ها را داخل روغن غوطه ور کنید .

نکات مهم

مقدار میگوهای داخل روغن نباید زیاد باشد زیرا دمای روغن پایین میاید و نتیجه دلخواه گرفته نمیشود.

0/5 (0 Reviews)
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها