ماهی سوخاری در مایکروفر

فيله-ماهى-سوخارى

ماهی سوخاری در مایکروفر

مواد تهیه ماهی سوخاری برای ۴ نفر :

مواد اندازهمقدار / کالری
سس مایونزیک پیمانه۱۰۰ گرم / ۶۹۱ کالری
سیر (رنده شود)یک حبه۱۰۰ گرم / ۱۲۰ کالری
پودر فلفل قرمزنصف قاشق چای خوری۱۰۰ گرم / ۰ کالری
لیموترش (رنده شود)پوست نصف۱۰۰ گرم / ۹ کالری
آب لیموترش۲ قاشق چای خوری۱۰۰ گرم / ۴۲ کالری
گشنیز تازه (خرد شود)یک قاشق سوپ خوری۱۰۰ گرم / ۲۰ کالری
فیله ماهی (هر نوع ماهی دلخواه)۶۷۵ گرم۱۰۰ گرم / ۱۰۰ کالری
تخم مرغ (زده شود)۲ عدد۱۰۰ گرم / ۱۴۷ کالری
آرد سوخاری۱۱۵ گرم یا ۲ پیمانه۱۰۰ گرم / ۳۵ کالری
روغن مخصوص سرخ کردنیمقداری۱۰۰ گرم / ۰ کالری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار ۱۰۰ گرم / ۰ کالری
لیموترشتعدادی برای سرو۱۰۰ گرم / ۴۲ کالری

طرز تهیه ماهی سوخاری :

*. به نقل از آکاایران : برای درست کردن سس این ماهی سوخاری، سس مایونز، سیر رنده شده، پودر فلفل قرمز، پوست رنده شده لیموترش، آب لیموترش و گشنیز خردشده را خوب با هم مخلوط کرده، سپس با نمک و فلفل سیاه طعم دار کنید.

*. پس از آنکه مواد خوب با هم مخلوط شدند، کاسه محتوای سس را به یخچال منتقل کنید.فیله ماهی ها را شسته و پس از خشک شدن، به صورت تکه های نواری ۴ تا ۵ سانتی متری خرد کنید.سپس هریک از فیله های نواری را در تخم مرغ زده شده فرو ببرید.

*. پس از آن، در آرد سوخاری بغلتانید. وقتی که مقداری از فیله ها را به همین صورت آماده کردید، آنها را سرخ کنید.برای سرخ کردن فیله ماهی ها، قابلمه گودی آماده کرده و مقداری روغن در آن بریزید. قابلمه را روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا روغن خوب داغ شود.

*. سپس آن تعداد از فیله ماهی ها را که آماده کرده بودید، داخل روغن بریزید و بگذارید سرخ شود. هنگامی که فیله ماهی ها به رنگ طلایی متمایل به قهوه ای درآمد، آنها را از روغن خارج کرده و داخل صافی بریزید تا روغن اضافی شان خارج شود.

*. در فاصله سرخ شدن فیله ماهی ها، بقیه را آماده کرده و پس از خارج کردن هریک از فیله ها از داخل روغن، یکی دیگر را جایگزین کنید. در پایان، فیله ها را در ظرفی چیده و سس مایونز با طعم لیموترش را به صورت جداگانه همراه چند برش لیموترش سرو کنید.

*. نکته : به جای آرد سوخاری می توانید از پودر خمیر داخل نان های فانتزی هم استفاده کنید.

خواص لیمو ترش :

*. ویتامین C آنتی اکسیدان قوی است که علاوه بر از بین بردن سلول های بد و رادیکال های آزاد در بدن از تشکیل سلول های سرطانی و ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در لیموترش به دفع سموم بدن که به دلیل وجود انواع آلودگی ها مانند سرب و یا ریزگردهای موجود در هوا ایجاد می شود کمک شایانی می کند.

منبع: آکاایران